BEYONCE YENİ KLİBİYLE ŞAŞIRTTI

Geçtiğimiz aylarda Beyoncé, son turnesinin ardından tam altı aylık bir ara vereceğini, bu süre boyunca gezip tozacağını, sinemalara tiyatrolara gideceğini belki de şunun dersi bunun kursu gibi etkinliklere katılacağını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından hayranları ‘biz bu altı ayın geçmesini nasıl bekleyeceğiz’ deyip –kendi deyimleriyle- Beycession’ı* atlatmanın çarelerini düşünürken, Beyoncé hepimize bir sürpriz yaptı ve son albümü “I am…Sasha Fierce”ın bonus şarkılarından “Why don’t you love me”ye bir klip hazırladı.  Apar topar hazırlanan klip gene aynı şekilde apar topar yayına sürüldü ama hiç de aceleye getirilmiş gibi görünmeyen bir çalışma.

Hype Williams’ın çektiği video gayet iyi hazırlanmış ve kurgulanmış. Pin up kızlarını andıran görüntüsüyle Beyoncé’nin “Telephone” videosundaki 50li yıllar etkisini sürdürmeye kararlı olduğu görünüyor. Tipik bir 50li yıllar Amerikan kadını portresini çizdiği klipte Beyoncé, o dönemde kadınlardan beklenen şeyleri yapıyor, tam bir Stepford Wife olarak kocası için yerleri siliyor, bulaşık yıkıyor, hatta araba bile tamir ediyor. Kızkardeşi Solange’ın yazdığı parça da zaten zaman tünelinden çıkıp gelmiş gibi. Ama Beyoncé bu nostaljik görüntülerle birçok sanatçıdan daha güncel ve yenilikçi görünüyor.

* Beyoncé ve recession (ekonomik durgunluk) kelimelerinin birleşimiyle üretilen bir kelime. Beyoncé’nin fazla ortalarda görünmediği dönemler için bu tabiri kullanıyoruz.

Not: Beyoncé isminin aksanlı e yani é ile yazılıp yazılmaması bir yana, ülkemizde birçok yayın organı ismi “Beyons” diye okuyor, Beyonce’un, Beyonce’a şeklinde yazıyor. Doğrusu Beyoncé’dir. Öğreteyim. Ukalayım çünkü:)

Reklamlar
Comments
One Response to “BEYONCE YENİ KLİBİYLE ŞAŞIRTTI”
  1. Zaten şu Lady Gaga, Beyonce’yi beraber çektikleri klipten sonra kendine benzetti 😀

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: