RIHANNA SON KLİBİYLE VERDİ COŞKUYU

Bilenler bilir Rihanna’ya son zamanlarda bir haller oldu. Önce Good Girl Gone Bad dedi, onu cici parti kızı imajını atmış olarak, siyah saçlarla, deri ağırlıklı kıyafetlerle gördük, normal karşıladık ama son albümü Rated R ile giderek daha fazla sıranın dışına çıkan, sınırları zorlayan bir Karayip amazonu görüyoruz karşımızda. Albümden “Rockstar 101” parçasına çektiği klip de yeni (ya da artık olağan) Rihanna’dan başka güzellikler sunuyor bizlere. Klibi birçok harika klibe imza atan Melina Matsoukas yönetmiş. Klip Rihanna’nın son zamanlarda çok sevdiği üzere siyah beyaz hazırlanmış, Rihanna’nın sadece zincirlerle örtülü bir halde çıplak dansetmesi, davulcunun Travis Barker olduğu bir grupla çalması, birçok insanın yine örnek alacağı yenilikçi stylingi ile dikkat çekiyor.

Rockstar 101’in bir başka önemli özelliği de gitarları meşhur gitarist Slash’in çalmış olması. Slash stüdyoda albüm kaydında olduğu için klipte oynayamamış, bu yüzden Slash’i de Rihanna oynadı. Kısacık şortla, seksi bacaklarla oturup kalkan alışılmışın dışında bir Slash gördük klipte. Slash, MTV’ye yaptığı açıklamada bu durumun klipte kendisinin oynamasından daha iyi olduğunu, bunun klibe kendisinin beceremeyeceği bir seksapel getirdiğini söyledi. Benim aklım da bu parçada Slash’in varlığının fazla hissedilmemesine takıldı. Sonuçta herhangi birinden değil Slash’ten bahsediyoruz. Guns’n’Roses ile çalışmalarındaki gitar performansıyla dikkat çekmiş ve sololarıyla defalarca dergilerin hazırladıkları en iyi sololar listesine girmiş biri bu ve Rockstar 101’de şöyle iki-üç notalık bile solo yok. Michael Jackson’la çalışırken solo atmıştı çünkü 90lerın başıydı ve o dönemde uzuuun sololarla dolu popüler ve klasikleşmeye aday rock parçaları denilen (artık fazla göremediğimiz) bir gerçek vardı. Kısacası insanın biz ne anladık böyle featuringten diyesi geliyor. Bu arada Rihanna, American Idol’da Rockstar’ı canlı seslendirdi ve stüdyo kaydında olmayan soloyu sahnede ismini Extreme grubuyla duyurmuş ünlü gitarist Nuno Bettencourt çaldı.

Rihanna klipte işte böyle Slash oldu

Slash

Sonuçta bu klipte de Rihanna, çılgınlığı, deri giysileri, hayvan desenlerini, rafine edilmiş bir Grace Jones zarafetini, moda ve güzellik trendlerini sıfırdan yaratmayı, sınırların dışına çıkmayı, sallanmayı ve yuvarlanmayı seviyor. Böylece bir sonraki adımı hep merak ettirmeyi başarıyor. Bu arada konsere tam bir hafta kaldı. Biletinizi aldınız, değil mi?

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: